Fistulák visszeres

Az itt található információk kizárólag tájékoztató jellegűek, nem minősülnek orvosi szakvéleménynek fistulák visszeres, nem pótolják az orvosi kivizsgálást és kezelést.
A cikk tartalmát a Wikipédia önkéntes szerkesztői alakítják ki, és bármikor módosulhat.
Hogyan előzhető meg a visszér? - online-megjelenes.hu
A sipoly [1] vagy fisztula [2] két természetes testüregnek, vagy üreges szervnek kóros összeköttetése, illetve ezeknek rendellenes kivezetése a test felszínére.
A sipolyok eredetüket tekintve lehetnek sérülések után visszamaradó, be nem gyógyult sebek, vagy gyulladásos gennygyülemek tályog [3] spontán felfakadásából származóak.
- Amikor a széklet a hüvelybe jut - Rectovaginális sipoly Mi a különbség a végbéltályog és a végbélsipoly között?
- Fistulák visszeres Tartalom Bármilyen kezelés fistulák visszeres keres fel bennünket, Ön nyugodt lehet: Műtéteinket, vizsgálatainkat sokéves klinikai tapasztalattal, magas elvégzett műtéti esetszám birtokában végezzük.
- A betegség nemcsak gyakori előfordulása és az egyre fokozódó panaszok miatt érdemel figyelmet, hanem azért is, mert potenciális gyulladásforrás, és ennek veszélyes szövődményével, trombózissal és tüdőembóliával fenyegethet.
A sipolyok pontosabb elnevezései származhatnak azon üreg nevéből, fistulák visszeres nyílik mellsipoly, hólyagsipoly, húgycsősipoly, bélsipoly, stb.
Akár külső sérülés után, akár gyulladás után keletkeztek, kezdetben mindig sarjszövet borítja a nyílás belső felszínét, később ezek a felszínek behámosodnak és hegesednek.

A sipolyképződés folyamatának időrendjében megkülönböztetnek sarjadzó, gennyedő, vagy lobos és heges szakaszt. A sipoly régebben gyakori betegség volt.

Minden testüregben és üreges szervben létrejöhet. Ma már a korszerű műtéti eljárásoknak, szakszerű sebellátásnak és utókezelésnek köszönhetően előfordulási gyakoriságuk is csökkent, fistulák visszeres kialakulásuk esetén viszonylag egyszerűen gyógyíthatók, bár még ma is sok kellemetlenséget és gondot okozhatnak.
Visszértágulat a lábadon? Így enyhítsd a tüneteket! Alena Dmitrieva a visszérről
Leggyakoribb a végbélsipolya húgycsősipoly. A végbélsipoly legtöbbször a végbél visszeres csomói aranyeres csomók [4] körül keletkező gyulladásnak, vagy a végbél körüli fistulák visszeres gyulladásának következménye.

Szakszerű orvosi beavatkozás nélkül nehezen gyógyul, mert fistulák visszeres sipollyal közlekedő üregből folytonosan váladék kerül bele, és ez akadályozza a rés összeforrását. A gyógyulást hátráltathatja, hogy a környező izomzat a sipoly falait folytonosan mozgatja, így a gyógyuláshoz szükséges stabil nyugalmi állapot hiányzik.
