Alsó visszérpanaszok

Venotec Amit kerülni kell visszérpanaszok esetén Az alsóvégtagi mély- és felszínes vénahálózatot érintő visszérbetegség népbetegségnek tekinthető. Különböző örökletes, illetve külső tényezők hatására a vénafalak elvékonyodnak, kitágulnak, és a vér áramlása jelentős mértékben lelassul bennük. Mit tehetünk?

Enyhébb esetben csak kozmetikai-esztétikai problémáról van szó, ám ennél jóval súlyosabb állapotok is előfordulhatnak: ilyen többek közt a vénafal gyulladása, de a gyulladás helyén akár vérrög is képződhet, sőt, a csökkent vérátáramlás miatt szövetkárosodások, kifekélyesedések is felléphetnek.
Mindezekre különféle panaszok lábikragörcs, a fájdalom, a lábszár feszülése hívhatják fel a figyelmet, és itt már mindenképpen szükséges a közbelépés.
Gyógyhír Magazin
Életmódbeli tanácsok Ha már megjelentek nálunk az alsó visszérpanaszok kacskaringós, kitágult falú vénák, érdemes pár tanácsot megfogadni, és fokozottabban figyelni lábaink egészségére, mielőtt még komolyabb szövődmények ütik fel a fejüket.
A szakorvos által ajánlott kezelések mellett ügyelnünk kell arra is, hogy mindennapi életünket a kialakult helyzetnek megfelelően alakítsuk. A szaunázás például a visszeres panaszokat tovább fokozhatja, éppen emiatt javasolható inkább a rendszeres hideg vizes, vagy legalábbis váltott vizes áztatás.

Egy másik, nem elhanyagolható tanács a helyes öltözködés, elsősorban a megfelelő, nem túl szűk lábbelik viselése. Ezek ugyanis tovább nehezítik a már amúgy is nehezített véráramlást, szintén súlyosbítva a visszeres tüneteket.

A alsó visszérpanaszok rendszer visszeres megbetegedése esetén az sem mindegy, milyen sportot választunk magunknak. Érdemes ebben is szakember véleményét kikérni, hiszen egy-egy nem megfelelő terhelés nagyon sokat ronthat ereink állapotán.

A visszeresség a mindennapi életben is óvatosságot kíván, vegyük például a masszázst. Sok esetben a hozzá nem értő kezek jóval nagyobb kárt okozhatnak, mint hasznot. A visszeres lábak alsó visszérpanaszok a legtöbb esetben tiltott zónák a masszírozás számára, mely alsó visszérpanaszok csak szakorvos adhat felmentést. A folyamatos ülő vagy álló életmód egyaránt károsíthatja a visszeres vénákat, de rendszeres vénatornával, a lábak óvatos, de alapos átmozgatásával sokat tehetünk a kellemetlen tünetek enyhítéséért.

Természetesen minden esetben érdemes a szakember tanácsát, véleményét is kikérni, hiszen egy-egy ártatlannak tűnő cselekedetünk is kárt alsó visszérpanaszok állapotunkban. A mélyvénák súlyos érintettségét jelző bőrtünetek felléptekor mindenképpen forduljunk orvoshoz.
Dr Borbás József sebész főorvos: A visszér kezelése, gyógyítása
Ahogyan egy esetleges lábszárfekély, úgy a alsó visszérpanaszok trombózis sem játék, igen komoly egészségkárosító hatásuk lehet. Visszeres panaszok esetén ajánlott a diozmint tartalmazó, vény nélkül kapható Venotec tabletta alkalmazása, mely vénaerősítő és -védő hatással alsó visszérpanaszok, hatásos a fájdalom, a nehézláb-érzés és az éjszakai lábikragörcs ellen is.
Lesznyák Judit.
- Amit kerülni kell visszérpanaszok esetén | Venotec
- A visszérpanaszok nem szezonálisak | Solvena
- Tinktúra a vodkán a visszér ellen
- Alsó visszérpanaszok, Visszérpanaszok
- Visszér A visszér visszértágulat tünetei A visszértágulattal rendelkező betegek egy részénél nem jelentkezik semmilyen tünet, teljesen tünetmentesek, leszámítva azt, hogy a visszerek jól látható helyen helyezkednek el, ez zavaró lehet a betegre nézve.
- Segítség visszérpanaszok esetére
- Segítség visszérpanaszok esetére